Wrz 27

Wydruki artystyczne fine art

Wydruki artystyczne stały się zupełnie odrębną, silną gałęzią usług w świecie sztuki. Są świetnym rozwiązaniem, by cieszyć się niebanalnym , profesjonalnym wyglądem fotografii. Dlatego proces przygotowania wydruku zawsze jest dla mnie wyjątkowy. Mogę chyba bez zbędnej przesady ten moment porównać do aktu narodzin. Wykreowany surrealistyczny świat staje się namacalny, ponieważ możemy go dotknąć, oglądać, zanurzyć się w nim.

FINE ART PRINT czyli druk artystyczny oznacza technologię druku która pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej trwałości barw (nieblaknięcie wydruku). Na świecie do druku artystycznego wykorzystuje się najczęściej urządzenia drukujące atramentem z bardzo wysoką rozdzielczością (od 1200 do 2400 dpi) przy zastosowaniu atramentów pigmentowych, których trwałość może przekraczać nawet 200 lat.

Wydruki fine art są uznanym środkiem reprodukcji prac artystycznych na całym świecie.

Najważniejsze cechy odróżniające wydruk typu Giclee od klasycznych reprodukcji to: technologia druku oraz zastosowane podłoża. Technologia druku bezrastrowego pozwala na uzyskanie wydruków, w których plamka jest praktycznie niezauważalna gołym okiem. Wysokiej jakości materiały eksploatacyjne (podłoża oraz atramenty) zapewniają zarówno znacznie wierniejsze odwzorowanie kolorów jak i trwałość uzyskanych efektów. Dlatego, profesjonalne wydruki typu Giclee mogą być eksponowane wewnątrz pomieszczeń bez widocznej zmiany koloru, nawet około 100 lat.

Cały proces jest niezwykle staranny, wybieram profesjonalne papiery fotograficzne, dedykowane specjalnie dla wydruków artystycznych. Papiery te są odporne na proces starzenia się, charakteryzują się gramaturą około 300g/m2. Przekłada się to nie tylko na jakość, ale również wyjątkowe wrażenia estetyczne.

Prace drukuję przy pomocy najlepszych na rynku ploterów wielkoformatowych. Często używam w tym celu urządzenia Epson Stylus Pro 9900, z systemem tuszy Ultra Chrome HDR. Zastosowanie profesjonalnych technologii powoduje, że mamy do czynienia z jakością akceptowalną przez najlepsze galerie sztuki. Wrażenia wizualne są niezapomniane, a o to w sztuce przecież chodzi.

Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda jeden z moich fotomontaży, wspaniale oprawiony przez   „Profesjonalnych Oprawców”, z którymi współpracuję od bardzo dawna. Zdjęcie ma rozmiar 50 x 50 cm, całość natomiast  75 cm.

Zdjęcie powędrowało w świat jako prezent ślubny od Loni i Andrzeja, którzy z kolei prowadzą magiczne miejsce zwane Wytwórnia Ciszy. Spotykają się tam elementy niezwykle dla mnie ważne : natura, cisza, emocje, nasze wnętrza, zapach orientu, muzyka, medytacja i miłość. Dlatego tym bardziej jestem zaszczycony, że Gospodarze zdecydowali się na moje zdjęcie.

Jeżeli tylko moja działalność w jakiś sposób rezonuje z Waszymi gustami, zainteresowaniami, wrażliwością, serdecznie Was zapraszam do mojego sklepu. Jestem przekonany, że wydruki spełnią wyśrubowane wymogi wysmakowanego wystroju wnętrz. Sprzedaję prace bez oprawy, zwinięte i starannie zapakowane w solidną tubę,  jednakże na specjalne życzenie oprawa jest możliwa. Cenę ostateczną oraz koszt transportu wówczas ustalam indywidualnie, w zależności od użytych materiałów i formy bezpiecznej wysyłki. Wszystkie prace w portfolio są do nabycia, nie tylko te, które wystawiłem w sklepie.

fotografia artystyczna wydruk giclee  fotografia artystyczna wydruk giclee

fotografia artystyczna wydruk gicleefotografia artystyczna wydruk giclee

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.