KREATYWNOŚĆ

 Fotografia artystyczna, fotomontaż,  digital art, są świetnymi sposobami by pokazać światu co kryją nasze sny i wyobraźnia. Taka podróż może być niezwykle pobudzająca. To właśnie wyobraźnia jest naszym największym skarbem. Każdy bez wyjątku ją posiada. Czasami tylko bywa uśpiona i czeka na odkrycie, skryta w najgłębszych zakamarkach naszego umysłu. Musimy ją  obudzić i ćwiczyć.  Porównałbym to do mięśnia nad którym pracujemy na siłowni. Regularny trening przynosi rezultaty, czasami nawet zaskakujące. Gdy otworzymy swój umysł, znajdziemy inspirację nawet tuż obok nas. Otwarcie duszy na piekno powoduje, że kreatywność i wyobraźnia rozkwitają. Gdy mam do przygotowania zlecony obraz, często "burza mózgów" z Klientem jest nieoceniona. Gdy dzielimy się wzajemnie doświadczeniami, pomysłami i wizjami, nie ma innej możliwości - efekt współpracy musi być satysfakcjonujący. Ciągłe poszukiwanie swojego stylu, rozlgądanie się za inspiracjami, pasja, uważność na otaczający świat i przemijające chwile - to nazywam kreatywnością.

DOŚWIADCZENIE

Praca fotografa, retuszera zdjęć, czy też grafika, to zajęcie na "pełen etat". Fotografia jest niezwykle wymagającą sztuką, natomiast stworzenie cyfrowego świata od podstaw z kilku lub kilkunastu ujęć aparatu, potrafi być bardzo wyczerpujące i długotrwałe. W zależności od stopnia skomplikowania oraz ilości rodzących się w trakcie tworzenia nowych pomysłów, stworzenie jednego fotomontażu może trwać wiele godzin, a nawet dni lub tygodni. Ilość korekt, zmian, ostatnich szlifów, czasami wydaje się nie mieć końca. Kreowanie = tworzenie = największa radość. Kiedy spoglądam jak na ekranach od zera powstaje nowy nieznany nikomu jeszcze świat, czuję wielką   radość i satysfakcję. W ciągu wielu lat fotografowania, retuszowania fotografii i tworzenia fotomanipulacji, nabyłem zdolności, na których można polegać. Z chęcią zrobię co w mojej  mocy by stworzyć niepowtarzalny fotomontaż. Podzielę się moim doświadczeniem i wiedzą na warsztatach z fotomanipulacji i retuszu. Pokażę jak używać narzędzi cyfrowych efektywnie i z pasją.

CZAS

Czas to dla wielu osób pojęcie względne, prawda? Szczególnie dla mnie, gdyż potrafię podczas pracy niezwykle łatwo, zagubić się w czasie i w przestrzeni. Rozpoczęcie nowego prywatnego, lub zleconego projektu, wymaga pełnego zaangażowania. W momencie podjęcia pracy, czas się dla mnie zatrzymuje. Gdy wybudzam się ze snu projektowania, dopiero zdaję sobie sprawę, ile godzin upłynęło i ile wysiłku ta kreacja wymagała. Gdy wyjeżdżam i biorę aparat w teren, gubię poczucie czasu jeszcze efektywniej. Szczególnie sesje z wykorzystaniem długiej ekspozycji, potrafią zająć całe dnie i noce, będąc próbą cierpliwości i wytrzymałości. Zarządzanie czasem wydaje się więc być najważniejsze. Zawsze biorę pod uwagę wszystkie czynniki zewnętrzne,  które mają wpływ na długość i efektywność mojej pracy, przez to zawsze staram się trzymać uzgodnionych terminów. Dobre zarządzanie czasem, to klucz do równowagi i szczęścia. 

     
                

USŁUGI

Jest mi niezwykle miło, jeżeli jesteście zainteresowani moją działalnością. W  przypadku chęci z Twojej strony podjęcia współpracy, oferuję niezależnie od lokalizacji: prywatne lub grupowe warsztaty z zakresu obsługi programu Photoshop i tworzenia fotomontażu, fotografia, projekty okładek (książki, płyty CD, DVD), sprzedaż wydruków swoich prac, oraz plików, fotomontaże na zamówienie. W razie jakichkolwiek pytań, lub też innych propozycji współpracy, czy też publikacji,  zapraszam serdecznie do kontaktu. Postaram się niezwłocznie wyjaśnić wszystkie kwestie, przedyskutujemy Twoje potrzeby, moje możliwości, potrzebny czas do realizacji projektu oraz  rzecz jasna koszty. Postaram się jak najszybciej to możliwe udzielić konkretnych informacji. Na pewno znajdziemy zadowalający obie strony consensus.  Wszystkie dane kontaktowe znajdziecie  w menu w sekcji "Contact".

JAKOŚĆ I WYKONANIE

Z największą starannością podchodzę do etapu tworzenia fotomontażu, jak i jego wydruku. Wydruki są możliwe w wielu rozmiarach: od 30 x 30 cm do 70 x 70 cm, w formie kwadratu. Wykonywane są na papierach fotograficznych klasy high-end, takich firm jak Illford czy Epson o gramaturze 250-300g/m2. Papier ten jest odporny na wyblaknięcie, co daje gwarancję wieloletniej satysfakcji z posiadanego wydruku. Druk odbywa się na drukarach najwyższej klasy, odzwierciedlających pełną gamę barw Adobe. Wszystkie prace są zaopatrzone z każdej strony w biały margines, co jest pomocne podczas oprawy, a także przy dopasowaniu do passe partout. W przypadku zamówienia wydruku, dołączam do niego imienny, podpisany certyfikat oryginalności i jakości wykonania.  Gotowy obraz zostaje starannie zwinięty i w formie rulonu pakowany jest w wytrzymałą tubę wysyłkową, odporną na uszkodzenia, chroniącą skutecznie zawartość.

CENY I WYSYŁKA

Istnieje możliwość nabycia gotowego wydruku (zapraszam do sklepu), lub samego pliku (JPG,TIFF,PSD). W przypadku nabycia pliku, sam decydujesz jakiego papieru użyć, jaki wybrać rozmiar, masz pełną kontrolę nad procesem drukowania. W przypadku zamówienia pliku, wysyłam go niezwłocznie, najszybciej jak to możliwe, z kolei przy zamówieniu gotowego wydruku, przygotowuję go i wysyłam w ciągu 5 dni roboczych. Gdy wybierzesz inny rozmiar niż 50x50 cm, lub inne prace z portfolio, niż te zamieszczone w sklepie, proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów i ceny. Cena gotowego, istniejącego już fotomontażu zależy od wielkości wydruku i rodzaju wybranej pracy. Natomiast cena rozpoczętego  indywidualnego projektu osobistego lub komercyjnego, uzeleżniona jest od ilości czasu potrzebnego na jego ukończenie, oraz od skali zlecenia. Transport odbywa się za pośrednictwem poczty (przesyłka priorytetowa, polecona) lub firmy kurierskiej. Dostępne płatności to Paypal, oraz zwykły przelew bankowy.

 

 

Moje prace są do nabycia również w międzynarodowych galeriach sztuki on line takich jak: