Świat kotów

 [PL] Grupa widzów, która zna moją twórczość, wie, że świat zwierząt jest dla mnie motywem przewodnim. Bez zwierzaków swojego życia i pracy sobie nie wyobrażam. Możecie je spotkać na większości moich fotomanipulacji. Poza fotomontażem i surrealistycznym podejściem do tematu, z przyjemnością także fotografuję nasze zwierzaki w ich codziennym życiu, na pamiątkę właścicielom, lub w celach promocyjnych. Poniżej przykładowe ujęcia z ostatniej sesji dla uznanego hodowcy kotów rasowych. Bohaterowie sesji, jak to zwykle, nie byli nią zainteresowani i mieli tysiąc swoich spraw, co skutecznie deprecjonowało moje wysiłki. Dlatego tak ważnym jest, by zwierzę miało trochę czasu by się z fotografem zapoznać, by uspokoić się i w konsekwencji zachowywać naturalnie. Wówczas będzie po prostu dużo łatwiej, a i kadry będą weselsze. Nie ma nic gorszego niż zdjęcie przestraszonego czy niespokojnego zwierzaka. Nie o to przecież chodzi. Istotą jest ukazanie nie tylko  piękna, ale także ulotnych chwil z ich życia.

Parędziesiąt ujęć w najróżniejszych pozach i przy użyciu niecnych podstępów udało się wykrzesać. Dzień spędzony w tak doborowym towarzystwie to lekarstwo na stres i czysta przyjemność. Kochajmy zwierzęta, one nadają temu światu sensu i radości. A fotografia zwierząt to sama frajda, choć czasami przyznać trzeba, że to wymagająca cierpliwości walka charakterów. Mieszkam z dwiema kotkami. Wiem ile zachodu i cierpliwości kosztuje przekonanie ich, że dobrym pomysłem będzie dziś foto-sesja. Nie poddawajcie się, warto wykazać się cierpliwością i pomysłowością.Drobna łapówka w postaci przysmaku, lub ulubionej zabawki, na pewno pomoże przełamać pierwsze lody.

[ENG] Those of you who have seen my work, know that animals are one of the most important topics in my life. I can not imagine work and my life without them. Next to surreal visions and photo manipulation, I love to take pictures of animals in their ordinary live and environment. Down below you can see some samples of photo session made for cat lover / breeder. A day spent among such beautiful creatures is like a trip to parasdise. Enjoy!

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.